Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abdurrahman Şahin
sahina61@hotmail.com
Değişen Sistemin İçinde Kaybolmak
24 Temmuz 2014 Perşembe Saat 11:42

17 Aralıktan bugüne kadar geçen 8 ay sürede cemaat’in üzerine oynanan oyunlar sonucunda oluşturulan kumpaslar, iftiralar, yalanlar, hakaretler yandaş medayadan takip ediliyor. Asılsız yapılan haberler, bir tezgahdan çıkan manşetlerin ertesi gününe istinaden yayımlanan tekzipler aldı başını gidiyor. Bu yalan,iftira furyasına milletimiz inandı, inanmaya da devam ediyor.

Birinci ağızdan çıkan söylemleri çarpıtmada,değiştirmede her türlü hileye başvuran gazetelerin, yazarların, çizerlerin kıyıma giderek halka beyin fırtınası yaşatmaya devam ediyorlar. Halkın birçoğu evet cemaat yaptı diyorsa da akıllara 28 Şubat’da cemaate yapılan anlamsız saldırılar gelmektedir. Saldırı dozajının bugün biraz daha fazla olduğunu görmekteyiz. Daha 2 sene öncesine kadar 28 şubat da atılan gazete manşetleri,  gazetecilerin yaptıkları haberleri, röportajları, oluşturdukları olumsuzlukları hazırlanan sunum şeklinde seyrederken bir daha böyle bir şey yaşarmıyız  akıllarda bulunurken ve herşey normal giderken 17 Aralık da gördük ki darbeyi sadece asker değil siyasete gönül vermiş insanlarda  yapabiliyormuş.

17 Aralıktan bu yana yüzlerce manşet atıldı. Belgeler var, hepsini tek tek açıklayacağız diyerek ekrana çıkanlar bugün söylediklerinin ardından ertesi gün izahatını yapamamaktadırlar. Ağıza alınmayacak yakıştırmalar yapılarak, cemaate gönül vermiş insanların kalplerini siz perde bürüdü. Hak etmedikleri halde farklı söylemler ile töhmet altında bırakılarak yaptıkları işin yanlış yaptıklarını vurguladılar. Sizlere birşey demiyorum, üstler yapıyor söylendi 8 aydan beri “deliller oluşturulamadı” ki hala daha bir operasyon yapıl(a)madı.

Türkiye de ki mevcut sisteminin  baştan sona değiştirilerek ya yargı, emniyet, ilgili birimler içindeki görevden almalar sonucunda şimdi geceyarısı hukuksuz şekilde gözaltına almalar. Polisin telefonla davetine karşın insanlık dışı bir yaptırım ile ellerinin arkadan kelepçe ile takılmasının izahatı yapılamamaktadır. Zarrab’ın ses kayıtlarının internete düşmesi suç unsuru teşkil eden konuşmalar sonucunda hiçbir yaptırım olmayarak elleri serbest şekilde gözaltına alınmasının size göre izahatı!! vardır öyle mi?

17 Aralıktan bugüne kadadar sistemin içerisinde yok olup gidiyoruz. Var olan yasalar defaatle değiştirildi, kanunlar değiştirildi, idari kadrolar değiştirildi. Dün tebrik edilip, arkanızdayız denilenler bugün siyaset uğruna söyledikleri söylemleri geri çektiler.

 Nasıl ki 28 Şubat’da yaşanılanların aradan yıllar geçmesine rağmen hala daha hatırlanıyorsa 17 Aralık ‘da  milletin önüne kara bir leke olarak çıkartılacaktır. Bu lekenin mimarlarından olanlar oluşturdukları algının pişmanlığı ile halktan özür dilemeleri hiçbirşey ifade etmeyecektir.

www.twitter.com/abdurrahmansahi

Bu makale toplam 2556 defa okundu.
Bakış!!!!
Adem Ali KAROĞLU
Hayat ve olaylar nereden baktığınla anlam kazanır hep. Dolu tarafından bakarak çok şükür kabilinden bir değerlendirme yapılabileceği gibi, boş tarafından bakıldığında isyankar bir tavır almak da mümkün.
Merhalemiz karınca misali dahi olsa töreyi, hak ölçüsünde, ehli sünnet sınırları dahilinde kabul eden bir anlayışın nesli olma yolunda ilerleme çabasındayız. Sanırım farklı taraflarda yer alıyoruz ve bu yüzden olacak baktığımız yerden gördüklerimiz Sn Yazar ile çok farklı.
Bizim durduğumuz yerden bakıldığında bugün kamuoyunda geometrik bir şekille ifade edilen piramidin en tepesinden tabanına kadar “Alvarlı Efe” (K.s) deyimiyle; “ Yüzleri dost özleri düşman ” bir ihanet şebekesi görülmektedir.
Neresinden tutarsak tutalım bu anlayışta, hakka, hakikate dair bir düşünce, milli bir bakış yok!!!
Peki ya ne var?
-Küresel istihbarat örgütlerinin istasyon şefleri var.
-Vatikanla birlikte protestanlaştırılmak istenen bir islam var.
- İbrahim’ i (A.S.) ateşe, Yusuf' u (A.S) kuyuya atan anlayışla ortak hareket anlayışı var.
-Müslüman bir kadının hristiyan bir erkekle evlendirilmesini dünyaya dinlerin evliliği diye manşetten servis etme var.
- Peygamberimizi (S.A.V), mahremiyet sınırlarının aşıldığı bir mekanda bulunabileceğini ifade edecek/kabul edecek kadar, itikattan, ilmihalden ve siyerden yoksun insanlar !!!! var.
-Amaca ulaşmak için her yolu mubah sayan bir anlayış var.
- Emanete hıyanet var.
-Ülkemin istikbalini kendi çıkarları için satan bir yapı var.
- Cömert gönüllüleri haraca bağlayan bir feteva zihniyeti var.
-Müslüman can çekişirken, siyonizmin yanında yer alan bir akıl var.
-Muhibi olmayanı biçen, biçemiyorsa iftira atarak itibarsızlaştıran siyonist bir bakış var.
-Kendilerince siyonizmin g.meşru çocuğu olarak kabul ettikleri bir itikadi anlayışla aslen karındaş olduklarını aynı kaynaktan beslendiklerini bilemeyecek kadar zavallı bir yapı var.
-Şantaj, montaj, yalan, iftira, vs. vs. v.s. ‘ lerin ardından himmet dilenecek kadar midesi geniş bir yapı var.
-Var...var...var...var.........(Bkz; Siyon Liderlerinin Protokolleri)
07/02/2012, 17-25/12/2013 infialleri yaşanmamış olsaydı bizce bunlar doğru yolda olduğunu zanneden batıl zihniyetli insanlar olarak anılacaktı lakin bu hadiselerin ardından failler süzme, su katılmamış hain olarak anılırken “Kişi sevdiğiyle beraberdir” Hadisi Şerifinden hareketle, ihanetin yanında saf tutanlar da hain olarak anılacaklar.
Tarih bunları 21.yy’ ın modern Sabbah’ çıları olarak yazacak. Biz Müslüman Türk Milleti olarak Anadolu’ dan dünyaya medeniyet, adalet ve zenginlik dağıtırken, Ümmet-i Muhammed (S.A.V.) şerri kendisine bulaşmasın diye bu anlayıştan bir vebalıdan kaçarmış gibi kaçacak.
Eğitimli tebasıyla meşhur olmasına rağmen milli ruhtan mahrum ve kibrinden burnunun önünü görmekten aciz bu anlayış menasiplerine Allah (cc)hidayet nasip eylesin.
19 Ağustos 2014 Salı Saat 11:01
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SİTE ANKET
Sizce Çaykara'da Yüksekokul Açılmalı mıdır?
Kesinlikle Açılmalıdır
Açılsa İyi olur
İlgi Alanıma Girmiyor
Açılmasa Daha İyi
Kesinlikle Açılmamalıdır
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2002-2017 Çaykara Gazetesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR