Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

M.Seyyit Türker
msturker@mynet.com
İstanbul Mektubu
16 Ağustos 2012 Perşembe Saat 15:28

Değerli hemşerilerim sizlere İstanbul’dan kucak dolusu selamlarımla mübarek ramazan ayınızı tebrik ediyorum ve Allah tan bizleri bayrama kavuşturmasını niyaz ediyorum. Çaykaralı olmak bir gurur kaynağı, insanımız kaliteli ve ahlaklı ve de ülkemizde her kesimde çok başarılı, bunun meyvelerini sonuçlarını her gün almaktayız. Rize Valimiz Sn Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığına atanması ayrıca Malatya Valimiz Doç. Ulvi Saranın Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına atanması biz hemşerilerinin gurur kaynağı olmuşlardır.

Ayrıca Korgeneral Rütbesine yükseltilen Erdal Paşamızı da ayrıca tebrik ediyoruz. Kendisi Sn Başbakanın askeri danışmanı olarak görevini yapacak, inşallah ümidimiz bu terör belasından ülkemiz kurtulur aklı selim ile devletine bağlı insanlarla birlikte yaşamaya devam ederiz. En son olarak da yine iki hemşerimiz Prof. Yusuf Hakyemez ve Prof. Hikmet Öksüz KTÜ nin rektör yardımcılıklarına atandılar onları da yeni görevlerinden dolayı kutluyorum.

Evet Çaykaramız böyle mükemmel insanların yetiştiği toprağının oldukça bereketli olduğu Allah’a iman etmiş mütedeyyin sabırlı ve çilekeş ama halinden hiç şikayetçi olmayan bir karakter yapısına sahiptir. Uzun yıllar suç işleme gibi adli vakaların olmadığı, dükkânlarının akşamları malzemelerini dışarıda bıraktıkları bir ilçe bana gösterebilirmisiniz. Bizler uzun yıllardır Çaykara dışında yaşamaktayız ve memleketimize ancak cenazelerde veya yaz tatillerinde kısa bir sürede olsa bile hemşerilerimizle akrabalarımızla görüşme imkanı bulabiliyoruz. Yaklaşık iki aydır Çaykaramıza bir yüksek okul nasıl kazandırabiliriz diye bir uğraşın bir çalışmanın içine girdik inşallah bu işi de başarıp şirin Çaykaramıza bir fakülte veya içinde birkaç bölümün olduğu bir yüksek okulu kazandırmak en büyük görevimiz ve idealimizdir. Konu ile alakalı iki aydır temaslarımı sürdürmekteyim ve Çaykaraya yüksek okul fikrini gündemde tutmak görevlerimizin başında gelmektedir.

Yüksek okulla alakalı sayın Cumhurbaşkanımızı da bilgilendirdim ve desteklerini istedim ayrıca YTÜ rektörü Prof.Dr İsmail Yüksek ve Prof Ömer Yüksek beyle birlikte çalıştığımızı ve her gelişmeyi Platformumuz adına internet sayfamızdan siz değerli hemşerilerimizle paylaşmaktayız.Çaykara belediye başkanımızda yüksek okul yeri ile ilgili imar tevzi planlarını yapmakta ve çalışmalarımızda bizlere yardımcı olmaktadır.

 Çaykara Eğitim Vakfı 40 yıldır Çaykaralı öğrencilerin hamisi olmuş ve o burs alarak okuyan öğrenciler bugünün rektörü dekanı öğretim üyesi olmuşlar ve şehit kanlarıyla sulanan bu aziz vatana hizmetle meşguller. Böyle güzel bir projenin inşaatını Çaykara Vakfı üstlenecektir.

Bu konu ile alakalı duyarlı bütün hemşerilerimizi bilgilendirmekte görevimiz olduğunu biliyorum. Kurulacak olan bu yüksek okulun Çaykaramıza artılarının olacağını düşünmekteyim ve bir eğitim gönüllüsü olarak da projenin takipçisi olmaya devam edeceğim.Saygılarımla Allaha emanet olunuz.

Mehmet Seyyit Türker 9.08.2012 Bahçelievler İstanbul

Bu makale toplam 7220 defa okundu.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SİTE ANKET
Sizce Çaykara'da Yüksekokul Açılmalı mıdır?
Kesinlikle Açılmalıdır
Açılsa İyi olur
İlgi Alanıma Girmiyor
Açılmasa Daha İyi
Kesinlikle Açılmamalıdır
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2002-2017 Çaykara Gazetesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR