Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çamlıca Camiinde Çaykaralı İzleri
21 Ocak 2015 Çarşamba Saat 13:35
İstanbu'da yapımı devam eden Büyük Çamlıca Camii inşaatında kalfa olarak görev yapan Ahmet Yaşar Ayaz böyle bir eserde görev aldığı için onur duyduğunu belirtti.

İstanbul'da yapımı devam eden Büyük Çamlıca Camii inşaatında kalfa olarak görev yapan Ahmet Yaşar Ayaz böyle bir eserde görev aldığı için onur duyduğunu belirtti. Kardeşi Kemal Ayaz'la birlikte cami inşaatında görev aldıklarını belirten Ayaz Çaykara'nın Demirli(Kotlu) Mahallesinden olduklarını ve İstanbul'da yaşamlarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi. 

“250 KİŞİ ÇALIŞIYOR”

Cami inşaatının yüzde 60’ının tamamlandığını ifade eden Ayaz, “Cami bloğunun inşaatına başladık. Burada 250’nin üzerinde insanla çalışıyoruz. Cami inşaatında yaklaşık 30-40 kişilik bir teknik ekip bulunuyor” diye konuştu. Minarelerinden en başından beri gözüktüğünü ifade eden Akyüz, “Lakin minareler inşaat bloğumuza bağlı olduğu için dışarıdan bakınca fark edilmiyordu. Artık minarelerimiz 1. Şerefe düzeyine geldi. Dolayısıyla uzaktan görünür olmaya başladılar” dedi.

Çamlıca Camii’nin daha önce belirlenen 1 Temmuz 2016 günü açılmasının planlandığını söyleyen Ayaz bunun için ekip olarak gece gündüz çalıştıklarını kaydetti. Ayaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da zaman zaman camiyi ziyaret ettiğini ve çalışmaları yakından takip ettiğini ifade etti. 

Ahmet Yaşar Ayaz'ın gözünden Çamlıca Camii inşaatı...

Bu haber toplam 2236 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SİTE ANKET
Sizce Çaykara'da Yüksekokul Açılmalı mıdır?
Kesinlikle Açılmalıdır
Açılsa İyi olur
İlgi Alanıma Girmiyor
Açılmasa Daha İyi
Kesinlikle Açılmamalıdır
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2002-2017 Çaykara Gazetesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR